Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023

Strona parafii św. Marii Magdaleny, podobnie jak większość stron internetowych, wykorzystuje pliki cookies - zobacz więcej na ten temat.

Kancelaria parafialna


Sakramenty Święte


Grupy parafialne
Aktualności


Piątek, 2 czerwca 2023

Informujemy, że we wtorek 6 czerwca br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 19 maja 2023

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:


Sobota, 29 kwietnia 2023

W poniedziałek 1 maja br. rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i od czwartku do soboty o godz. 17.30, a w środę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

Informujemy, że we wtorek 2 maja br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 21 kwietnia 2023

Informujemy, że w piątek 28 kwietnia br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 31 marca 2023

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY (SPOWIEDZI ŚW.)

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 24 marca 2023

Informujemy, że od środy 29 marca br. do piątku 31 marca br. odbędą się rekolekcje dla szkół podstawowych naszej parafii. Będą się one odbywały w kościele i w szkole.

W piątek 31 marca br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa będzie wiodła ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się przy kościele.

W sobotę 1 kwietnia br. odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 14.30.


Piątek, 17 marca 2023

W przyszłą niedzielę 26 marca br. odbędzie się „Barankowy kiermasz wielkanocny” zorganizowany przez parafialną scholę.


Piątek, 10 marca 2023

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku 13 marca br. do środy 15 marca br. w czasie Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.


Piątek, 17 lutego 2023

W niedzielę 19 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie po Mszy św. o godz. 11.30, zaś w poniedziałek i wtorek po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 22 lutego br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz.: 7.30, 9.00, 16.00, 18.00.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15.


Piątek, 10 lutego 2023

Na naszej stronie zamieszczamy Komunikat Arcybiskupa Katowickiego w sprawie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO


Piątek, 3 lutego 2023

W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać wizytację kanoniczną. Wizytacja jest jednym z ważniejszych wydarzeń w parafii, jest przewidziana w prawie Kościoła. W naszej parafii przeżywać ją będziemy w dniach od 10 do 12 lutego br. i przeprowadzi ją ks. bp Grzegorz Olszowski. Program wizytacji jest wywieszony w gablotce i zamieszczony na naszej stronie. Byśmy mogli dobrze przygotować się do tego wydarzenia, w najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. kazanie wygłosi ks. prałat Stanisław Noga, którego serdecznie witamy i życzymy światła Ducha Świętego.

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ 2023

Ministranci naszej Parafii przygotowali pudełka z myślami papieża Benedykta XVI na każdy dzień Wielkiego Postu. Pragną je rozprowadzać po Mszach św. w przyszłą niedzielę 12 lutego br., a uzyskane środki przeznaczyć na organizację wydarzeń związanych z formacją tej grupy. Koszt produkcji takiego zestawu to 10 zł. Akcję polecamy Waszej ofiarności.


Piątek, 30 grudnia 2022

Na naszej stronie zamieszczamy ponownie plan odprawianych w okresie Bożonarodzeniowym „Mszy św. kolędowych”. Zamieszczony plan jest aktualny.

"MSZE ŚW. KOLĘDOWE" - PLAN 2022 / 2023


Piątek, 16 grudnia 2022

Do spowiedzi św. przed Bożym Narodzeniem zapraszamy:

W wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy na czuwanie o godz. 23.30 przed Mszą św. Pasterską.

W niedzielę 25 grudnia br. przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Zapraszamy także tego dnia na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

Dzieci, które uczestniczyły w Roratach, prosimy, aby przyniosły plansze roratnie z naklejonymi obrazkami na Mszę św. w Boże Narodzenie.

Jak informowaliśmy, w tym roku kolęda odbędzie się w formie hybrydowej. W okresie Bożonarodzeniowym będą odprawiane tzw. „Msze św. kolędowe” o błogosławieństwo Bożej Dzieciny w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych ulic. Plan wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

"MSZE ŚW. KOLĘDOWE" - PLAN 2022 / 2023


Piątek, 9 grudnia 2022

W przyszłą niedzielę 18 grudnia br. odbędzie się „Piernikowy kiermasz” zorganizowany przez scholę. Pierniki to dzieło scholistek i ich rodziców.


Piątek, 25 listopada 2022

Adwent, który rozpoczynamy 27 listopada br., przeżywać będziemy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiamy:

Roraty będą przeżywane pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…”.

Serdecznie zapraszamy.


Piątek, 18 listopada 2022

W najbliższą niedzielę 27 listopada br. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Parafian zachęcamy do włączenia się w akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach (mogą to być słodycze, artykuły szkolne, maskotki).

Od przyszłej niedzieli w Domu Parafialnym można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że do roznoszenia opłatków po domach nikogo nie wysyłamy i nie upoważniamy.


Piątek, 11 listopada 2022

Trwa zbiórka żywności i środków czystości do 20 listopada br. W gablotce jest wywieszona lista potrzebnych artykułów. Dary można składać do kosza w kościele bądź w Domu Parafialnym.


Piątek, 4 listopada 2022

W piątek 11 listopada br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji naszej Ojczyzny. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.


Piątek, 28 października 2022

We wtorek 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami.

Uroczyste nieszpory świąteczne i nabożeństwo za zmarłych odprawimy o godz. 14.00 w kościele, następnie procesją przejdziemy na cmentarz.

W środę 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiać będziemy w tygodniu o godz. 17.15. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych.


Piątek, 21 października 2022

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci segregujemy i składamy tylko na wyznaczone miejsca.

Zalecania za zmarłych można składać w przyszłą niedzielę 30 października br. w Domu Parafialnym i w zakrystii.


Piątek, 9 września 2022

Informujemy, że od wtorku 13 września br. w kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. na rok 2023.


Piątek, 8 lipca 2022

W przyszłą niedzielę 17 lipca br., z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy świętej udzielane będzie błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.


Piątek, 24 czerwca 2022

Informujemy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna:


Piątek, 17 czerwca 2022

W piątek 24 czerwca br. o godz. 8.15 zapraszamy uczniów i rodziców na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.


Piątek, 27 maja 2022

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:


Piątek, 6 maja 2022

Na mocy dekretu abpa Wiktora Skworca 12 czerwca br. zostaną przeprowadzone wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. W kancelarii w formie pisemnej do 28 maja br. zgłaszamy proboszczowi kandydatów na członków Rady. Kandydatami mogą być osoby pełnoletnie, które przyjęły sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty i są znane z nienagannych postaw moralnych.


Piątek, 29 kwietnia 2022

Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Włoch „Śladami świętych Pańskich”. Poniżej zamieszczamy plakat ze szczegółami dotyczącymi pielgrzymki.

Osoby zapisane i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z Przedstawicielem biura podróży w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH "ŚLADAMI ŚWIĘTYCH PAŃSKICH"


Piątek, 22 kwietnia 2022

Informujemy, że w czwartek 28 kwietnia br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Czwartek, 21 kwietnia 2022

Na naszej stronie publikujemy dziś wezwanie Arcybiskupa Katowickiego do modlitwy w związku z katastrofą w kopalni Pniówek w Pawłowicach Śląskich.

WEZWANIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO DO MODLITWY


Piątek, 8 kwietnia 2022

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY (SPOWIEDZI ŚW.)

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 1 kwietnia 2022

W piątek 8 kwietnia br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa będzie wiodła ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się przy kościele.


Piątek, 11 marca 2022

W przyszłą niedzielę 20 marca br. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Antoni Klemens.


Sobota, 26 lutego 2022

Rocznica

Odpowiadając na apel papieża Franciszka o solidarność z Ukrainą, parafie Rudy Śląskiej pragną wspólnie udzielić pomocy duchowej i materialnej walczącym o wolność i uchodźcom wojennym.

W naszym kościele modlić się będziemy za Ukrainę:

Chcemy również pomóc materialnie wszystkim potrzebującym na Ukrainie i uciekającym przed wojną. Zbiórka pieniężna funduszy dla Ukrainy odbędzie się przed wszystkimi kościołami w niedzielę i Środę Popielcową.

W naszej parafii organizujemy również zbiórkę darów materialnych, które za pośrednictwem Caritas katowickiej zostaną przekazane bezpośrednio potrzebującym. Można je przynosić do Domu Parafialnego w czwartek od godz. 8.30 do 11.00 i od godz. 17.00 do 19.00.

Potrzebne są:


Piątek, 25 lutego 2022

W niedzielę 27 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie po Mszy św. o godz. 15.00, zaś w poniedziałek i wtorek po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 17 lutego br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 7.30, 9.00, 16.00, 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.

W Wielkim Poście zapraszamy na cykl katechez dla młodzieży pracującej, studiującej i dorosłych. Będą odbywać się w kościele w wyznaczone poniedziałki o godz. 18.45.


Piątek, 18 lutego 2022

We wtorek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch „Szlakiem Świętych Pańskich” w dniach od 29 lipca br. do 7 sierpnia br. Na stronie zamieszczamy szczegołowy program pielgrzymki.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH "SZLAKIEM ŚWIĘTYCH PAŃSKICH"


Piątek, 4 lutego 2022

Na stronie naszej parafii zamieszczamy informacje o rozpoczynających się nowych projektach przygotowanych przez Centrum Formacji.

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza na zajęcia Studium myśli Jana Pawła II. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z wprowadzeniem w myśl i teologię papieża Polaka. Zajęcia rozpoczną się 2 marca br. o godz. 19.00 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach.

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://www.jp2.centrum.katowice.pl/;

Zapraszamy również na zajęcia Śląsk i Historia Kościoła na Śląsku, na których chcemy poznawać nasz region, jego historię i działalność Kościoła w nim. Zajęcia rozpoczną się 23 lutego br. o godz. 19.00 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach.

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:
http://www.kosciolnaslasku.centrum.katowice.pl/;

Zainteresowanych nauką języka greckiego zapraszamy na kurs Greki biblijnej, organizowany w siedzibie Centrum Formacji. Rozpoczęcie 1 marca br. Więcej informacji i zapisy na stronie: http://centrum.katowice.pl/;

Zapisy na wszystkie projekty trwają do 14.02.2022 r.!


Piątek, 7 stycznia 2022

Kolędowanie kolędników misyjnych jest także dostępne do dnia 23 stycznia br. do północy na kanale I-BAN Bielszowice: https://youtu.be/6DaPZJ-7AHc. Zachęcamy do zobaczenia i wsparcia dzieła misyjnego przez wpłatę ofiary na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieciom lub do specjalnie oznaczonej skarbonki przy stajence. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy. Wielkie Bóg zapłać dzieciom, które włączyły się w tą akcję, ich rodzicom oraz osobom wspomagającym jej przeprowadzenie.


Piątek, 31 grudnia 2021

W czwartek 6 stycznia 2022 r. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

W tym dniu przypada DIES EPISCOPI – 24 rocznica konsekracji ks. abpa Wiktora Skworca. Otoczmy naszego arcybiskupa modlitwą. Msza św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12.00.

Także w tym dniu obchodzą 7 rocznicę święceń biskupich ks. bp Marek Szkudło i ks. bp Adam Wodarczyk, biskupi pomocniczy naszej archidiecezji.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ po każdej Mszy św. kolędnicy misyjni przedstawią jasełka. W tym roku chcą pomagać dzieciom w Azji Środkowej (w Kazachstanie, Uzbekistanie i Kirgistanie).


Piątek, 17 grudnia 2021

Okazja do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem:

Jak informowaliśmy, w tym roku nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie - w okresie Bożonarodzeniowym będą odprawiane tzw. „Msze św. kolędowe” o błogosławieństwo Bożej Dzieciny w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych ulic. Plan jest wywieszony w gablotce i zamieszczony poniżej na naszej stronie.

"MSZE ŚW. KOLĘDOWE" - PLAN 2021 / 2022

Dzieci, które uczestniczyły w Roratach, prosimy, aby przyniosły plansze roratnie z naklejonymi obrazkami na Mszę św. w Boże Narodzenie.


Piątek, 10 grudnia 2021

Od piątku 17 grudnia br. rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem. Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.


Sobota, 4 grudnia 2021

Z okazji patronalnego święta św. Barbary na naszej stronie publikujemy życzenia Księdza Arcybiskupa dla górników i innych pracowników branży górniczej.

ŻYCZENIA DLA GÓRNIKÓW - BARBÓRKA 2021


Piątek, 3 grudnia 2021

W sobotę 11 grudnia br. odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 14.30.


Piątek, 26 listopada 2021

Adwent, który rozpoczynamy, przeżywamy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiamy:

Parafian zachęcamy do włączenia się akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach ( mogą to być słodycze, artykuły szkolne, maskotki).

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Piątek, 19 listopada 2021

W niedzielę 28 listopada br. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w tym roku także nie będzie odwiedzin duszpasterskich (kolędy) w tradycyjnej formie. W okresie Bożego Narodzenia odprawiane będą adoracje przy żłóbku ze śpiewaniem kolęd dla mieszkańców poszczególnych ulic, a potem Msza św. za tych mieszkańców. Plan zostanie podany w późniejszym terminie.

W Domu Parafialnym można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że do roznoszenia opłatków po domach nikogo nie wysyłamy i nie upoważniamy.


Piątek, 12 listopada 2021

W związku z trwającą Nowenną przed beatyfikacją Księdza Jana Machy zachęcamy do bliższego poznania Osoby Sługi Bożego przez odwiedzenie strony internetowej: janmacha.gosc.pl.

Znajdziemy tam archiwalne zdjęcia, biografię księdza Jana Machy, teksty jego kazań, listów, informacje o przebiegu procesu beatyfikacyjnego oraz aktualne wydarzenia. Przypominamy, że beatyfikacja Księdza Jana Machy odbędzie się 20 listopada br. – sobota o godzinie 10.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W uroczystości beatyfikacyjnej ks. Jana Machy będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni. Wiernym będą także udostępnione: krypta katedry oraz zieleniec przed katedrą (telebimy).


Piątek, 5 listopada 2021

Informujemy, że w czwartek 11 listopada br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 29 października 2021

W poniedziałek 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami.

Uroczyste nieszpory świąteczne i nabożeństwo za zmarłych odprawimy o godz. 14.00 w kościele, którym będzie przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc, a w czasie procesji na cmentarz poświęci odnowiony krzyż cmentarny.

We wtorek 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.


Piątek, 22 października 2021

Na naszej stronie publikujemy "Słowo Metropolity Katowickiego przed wizytą ad limina apostolorum".

SŁOWO METROPOLITY KATOWICKIEGO


Piątek, 15 października 2021

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci segregujemy i składamy tylko na wyznaczone miejsca. Zalecania za zmarłych można składać w niedzielę 31 października br. w Domu Parafialnym i w zakrystii.


Piątek, 24 września 2021

Od piątku 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Piątek, 3 września 2021

Od 14 września br. kancelaria parafialna będzie czynna:


Piątek, 27 sierpnia 2021

W środę 1 września br. zapraszamy dzieci i rodziców oraz Dyrekcje i Grona pedagogiczne, a także pracowników szkół leżących na terenie nasze parafii, na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny na godz. 8.15.

Dekretem ks. abpa Wiktora Skworca skierowany został do naszej parafii ks. Tomasz Rafalski jako wikariusz i katecheta, którego serdecznie witamy. Polecamy posługę ks. Tomasza modlitwie parafian. W przyszłą niedzielę 5 września br. o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji.


Sobota, 17 lipca 2021

W przyszłą niedzielę 25 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy o godz. 11.30. Na tej Mszy św. podziękujemy ks. Andrzejowi Kos za 6-letnią posługę w naszej parafii. Od 1 sierpnia br. obejmuje parafię w Piekarach–Szarleju jako administrator. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Paweł Czyrnik.


Niedziela, 11 lipca 2021

W przyszłą niedzielę 18 lipca br., z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.


Sobota, 15 maja 2021

W przyszłą niedzielę 23 maja br. na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 grupy dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Prosimy o niezajmowanie miejsc. I Komunia św. musi się odbyć w rygorze sanitarnym, będą obecne dzieci i ich rodzice.

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:

Obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego (1os./4m2). Uczestnicy procesji powinni obowiązkowo zasłaniać usta i nos maseczką ze względu na praktyczny brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu.


Piątek, 7 maja 2021

W przyszłą niedzielę 16 maja br. na Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 grupy dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Prosimy o niezajmowanie miejsc. I Komunia św. musi się odbyć w rygorze sanitarnym, będą obecne dzieci i ich rodzice.


Piątek, 30 kwietnia 2021

W przyszłą niedzielę 9 maja br. na Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 13.00 grupy dzieci klas III ze szkoły nr 17 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o niezajmowanie miejsc. I Komunia św. musi się odbyć w rygorze sanitarnym, będą obecne dzieci i ich rodzice.


Piątek, 23 kwietnia 2021

Ze względu na odbywające się Komunie św. w rygorze sanitarnym w niedziele od 2 maja br. do 23 maja br. będą sprawowane dwie Msze św. poranne o godz. 6.30 i 7.10.

W przyszłą niedzielę 2 maja br. na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Prosimy o nie zajmowanie miejsc. Komunia św. musi się odbyć w rygorze sanitarnym, będą obecne dzieci i ich rodzice.


Piątek, 16 kwietnia 2021

W przyszłą niedzielę 25 kwienia br. na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze szkoły podstawowej nr 11 św. Jana Pawła II przystąpią do I Komunii św. Prosimy o niezajmowanie miejsc. I Komunia św. musi się odbyć w rygorze sanitarnym, będą obecne dzieci i ich rodzice.


Niedziela, 28 marca 2021

Na naszej stronie publikujemy treść nowego Zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dnia 26 marca 2021 r. w związku z sytuacją epidemiologiczną.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 26.03.2021 r.


Piątek, 26 marca 2021

Ze względu na nowe obostrzenia związane z pandemią, w naszym kościele mogą uczestniczyć w liturgii tylko 23 osoby. Pierwszeństwo mają te osoby, które zamówiły intencję mszalną. Bardzo prosimy o roztropność.

Prosimy wszystkich Parafian o duchowe włączenie się do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Zapraszamy na transmisję z naszego kościoła przez Internet Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Transmitowana będzie także droga Krzyżowa o godz. 8.00.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Poniżej zamieszczamy prozpozycję Błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego według księgi "OBRZĘDY BŁOGOSŁAWIEŃSTW".

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU RODZINNEGO - WIELKANOC


Sobota, 13 marca 2021

W dniach 19-20 marca br. w sklepie Lidl przy ul. ks. Niedzieli 20 odbędzie się Wielkanocna zbiórka żywności "Tak Pomagam", zorganizowana przez Caritas. Zbiórka ta z uwagi na bardzo duży przyrost zachorowań na COVID19 miałaby charakter tzw. zbiórki pasywnej bez udziału wolontariuszy. Lidl zapewni oprawę wizualną i techniczną sklepów tj: stoły zbiórkowe, plakaty i ogłoszenia oraz komunikat głosowy.


Sobota, 6 marca 2021

Na naszej stronie publikujemy Apel o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy w 1700 rocznicę dekretu cesarza Konstantyna I Wielkiego.

APEL O POSZANOWANIE NIEDZIELI

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Piątek, 26 lutego 2021

W związku z pandemią na nauki przedślubne należy zapisać się przez panel: narzeczenikatowicka.pl – wybierając odpowiedni dekanat, parafię i termin.


Sobota, 20 lutego 2021

W poniedziałek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Piątek, 12 lutego 2021

W niedzielę 14 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie po Mszy św. o godz. 11.30, zaś w poniedziałek i wtorek po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 17 lutego br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 7.30, 9.00, 16.00, 18.00. Obrzęd posypania popiołem o godz.: 10.00 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym. Oba nabożeństwa będą transmitowane przez Internet.


Sobota, 6 lutego 2021

Ojciec św. Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary w pełni realizując wolę Bożą. Ks. abp Wiktor Skworc ogłosił postanowienia dotyczące możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami na terenie Archidiecezji Katowickiej w okresie od 2 lutego do 8 grudnia br. Dekret ten jest wywieszony w gablotce i zamieszczony na naszej stronie internetowej.

DEKRET WS. ODPUSTÓW - ROK ŚW. JÓZEFA

PROPOZYCJE KOMISJI DUSZPASTERSTWA KEP

DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA


Sobota, 23 stycznia 2021

Zebrania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się po Mszy św. wieczornej w kościele w następujących terminach:

Szkoła Podstawowa nr 17

Szkoła Podstawowa nr 13

W związku z panującą epidemią, zachowując zasady bezpieczeństwa na spotkanie zapraszamy jednego rodzica.


Sobota, 26 grudnia 2020

W tym roku z powodu pandemii Kolędnicy Misyjni nie będą mogli dotrzeć do nas w tradycyjny sposób tak jak to było w ubiegłych latach. Dlatego dzieci naszej parafii przygotują wersję Kolędników Misyjnych on line, która zostanie wyemitowana na YouTube na kanale I-BAN Bielszowice 6 stycznia 2021 r. po Mszy Św. o godz. 10.00 /ten sam kanał na którym jest transmisja Mszy Św. i Różańca/. Jasełka w wykonaniu Kolędników Misyjnych będą dostępne do niedzieli 17 stycznia 2021 r. na tym kanale. Obok stajenki w kościele będzie wystawiona skarbonka, do której każdy kto zechce, będzie mógł złożyć dobrowolną ofiarę, wspierając w ten sposób masajskie dzieci potrzebujące pomocy.

Z powodu pandemii także nie może się odbyć nasze wspólna kolędowanie, które zostało zaplanowane na 24 stycznia 2021 r. Jednakże wszystkim, którzy mają ochotę zaśpiewać kolędę lub pastorałkę, proponujemy wersję domowego kolędowania przy choince. Wystarczy nagrać filmik. Na początku nagrania przedstawić się i podać tytuł kolędy czy pastorałki, a następnie wysłać na adres mailowy: bielszowice@iban.hub.pl /mail kanału I-BAN Bielszowice/ lub dostarczyć nagranie na dowolnym nośniku do zakrystii do 15 stycznia 2021 r. BARDZO WAŻNE: filmik nagrać POZIOMO

Nagrania zostaną wyemitowane w formie filmiku w dniu 24 stycznia 2021 r. po Mszy Św. o godz. 10.00. Filmik będzie dostępny na kanale na YouTube na kanale I-BAN Bielszowice do 2 lutego 2021 r.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału!


Piątek, 18 grudnia 2020

Okazja do Spowiedzi Świętej przed Świętami Bożego Narodzenia od poniedziałku 21 grudnia br. do środy 23 grudnia br.:


Piątek, 11 grudnia 2020

Od czwartku 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem. Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.

Okazja do spowiedzi od poniedziałku 14 grudnia br. do soboty 19 grudnia br. rano przed Mszą św. i od godz. 17.30 do godz. 18.00.


Sobota, 5 grudnia 2020

Dziś zamieszczamy treść zaproszenia Arcybiskupa Katowickiego do „MIKOŁAJKOWEJ” modlitwy za chore dzieci.

ZAPROSZENIE DO „MIKOŁAJKOWEJ” MODLITWY ZA CHORE DZIECI


Piątek, 4 grudnia 2020

Ze względu na sytuację pandemiczną odwiedziny chorych odbywać się będą od 14 grudnia br. Prosimy w zakrystii zgłaszać chorych i starszych Parafian, aby ustalić termin i godzinę odwiedzin.

Na naszej stronie publikujemy treść Komunikatu Metropolity Katowickiego na Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Udostępniamy również Oświadczenie Przewodniczącego KEP w kontekście rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie aborcji w Polsce.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KEP


Niedziela, 29 listopada 2020

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i przepisy sanitarne zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę /wigilia/.


Piątek, 27 listopada 2020

Autorzy internetowej platformy holyweek.pl, wykorzystując materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego roraty.malygosc.pl., proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane materiały skierowane są do całych rodzin.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Piątek, 20 listopada 2020

W niedzielę 29 listopada br. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w tym roku nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie (kolęda).

Obecna sytuacja uniemożliwia także przeprowadzenie Rorat w zwyczajnej formie. Będą sprawowane Msze św. Roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30., a w piątki o godz. 16.00 i 18.00.

W Domu Parafialnym można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że do roznoszenia po domach nikogo nie wysyłamy i nie upoważniamy.


Sobota, 14 listopada 2020

Na naszej stronie publikujemy treść Komunikatu Metropolity Katowickiego na IV Światowy Dzień Ubogich. Udostępniamy również Komunikat Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO - IV ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

KOMUNIKAT DYREKTORA CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ


Piątek, 6 listopada 2020

W związku zaistniałą sytuacją pandemiczną, w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 30 osób. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św.

Informujrmy, że Kancelaria parafialna będzie czynna po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu 32/242 05 55.

Od poniedziałku, codziennie o godz. 20.30 zapraszamy na transmisję internetową modlitwy różańcowej zakończonej apelem jasnogórskim. Prosimy Parafian o duchowe łączenie się do modlitwy.

Nazwa kanału: I-BAN Bielszowice

Link: https://m.youtube.com/channel/UCZtyXsGGaeumD9mzc9WPMZw


Piątek, 30 października 2020

Dziś publikujemy treść „Modlitwy o pokój”, ktorą zatwierdzili Księża Biskupi podczas posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w dniu 28 października 2020 r. Jest ona przeznaczona do odmawiania prywatnego lub wspólnotowego w kościołach, domach zakonnych, wspólnotach i ruchach katolickich oraz w rodzinach. Zaleca się, aby w archidiecezji katowickiej „Modlitwę o pokój” odmawiać przed śpiewem suplikacji lub podczas nabożeństwa różańcowego.

MODLITWA O POKÓJ

Poniżej zamieszczamy także tekst „Wezwania Metropolity Katowickiego do modlitwy”.

WEZWANIE METROPOLITY KATOWICKIEGO DO MODLITWY

W poniedziałek 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św. W tym dniu transmitowana będzie modlitwa różańcowa z zaleckami i wieczorna Msza św.

Ze względu na zakaz organizowania wszelkiego rodzaju zebrań powyżej pięciu osób zostają zawieszone na czas nieokreślony spotkania formacyjne wszystkich grup, przygotowań do wczesnej i I komunii św., bierzmowania, a także nauk przedślubnych w parafii.


Wtorek, 27 października 2020

Na naszej stronie zamieszczamy Oświadczenie przewodniczącego KEP po niedzielnych profanacjach kościołów.

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KEP


Czwartek, 22 października 2020

Wznawiamy transmisję Mszy św. z naszego kościoła przez Internet w niedziele o godz. 10.00.

Nazwa kanału: I-BAN Bielszowice

Link: https://m.youtube.com/channel/UCZtyXsGGaeumD9mzc9WPMZw

Obecnie w naszym kościele może uczestniczyć w Mszy św. tylko 60 osób.

Prosimy wszystkich Parafian o duchowe włączenie się do uczestnictwa w liturgii.

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca. Zalecania za zmarłych można składać już dziś w Domu Parafialnym i w zakrystii. W przyszłą niedzielę zostanie przygotowany pojemnik do którego będzie można wrzucać wcześniej napisane zalecania.

W niedzielę 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi ich orędownictwie za nami.

Uroczyste nieszpory świąteczne i nabożeństwo za zmarłych odprawimy o godz. 14.00 w kościele. Nie będzie procesji na cmentarz.


Niedziela, 18 października 2020

Na naszej stronie zamieszczamy słowo Arcybiskupa katowickiego do pracowników Służby Zdrowia z okazji patronalnego święta św. Łukasza

SŁOWO ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO - ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA


Czwartek, 24 września 2020

Na naszej stronie zamieszczamy Komunikat Metropolity Katowickiego oraz dokument "Głos o przyszłości Górnego Śląska" - Stanowisko Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Katowickim dotyczące kwestii związanych z restrukturyzacją górnictwa.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO

GŁOS O PRZYSZŁOŚCI GÓRNEGO ŚLĄSKA

Informujemy również, że w dniu dzisiejszym Ksiądz Arcybiskup przekazał decyzję podjętą w konsultacji ze Stolicą Apostolską o przeniesieniu beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Jana Machy na 2021 rok - szczegóły można przeczytać na stronie internetowej archidiecezji:

https://katowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/1441-beatyfikacja-ks-jana-machy-przelozona-na-2021-r.

Od czwartku 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Poniedziałek, 7 września 2020

Na naszej stronie publikujemy treść homilii Księdza Arcybiskupa, wygłoszoną z okazji 40. rocznicy porozumień jastrzębskich w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

HOMILIA ARCYBISKUPA - 40 Rocznica porozumień jastrzębskich

Od czwartku 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Piątek, 4 września 2020

Informujemy, że sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii 22 września br. o godz. 18.00 (miał być udzielony 30 czerwca br.). Prosimy kandydatów do bierzmowania o zgłoszenie się do 16 września br. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W niedzielę 4 października br. o godz. 10.00 dzieci z ostatniej grupy przystąpią do I Komunii św. Rodziców prosimy o szybki kontakt, aby omówić szczegóły.

Informujemy, że kancelaria parafialna od 15 września br. będzie czynna:

Będzie można zamawiać Msze św. na rok 2021.


Czwartek, 27 sierpnia 2020

We wtorek 1 września br. o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.

W piątek 4 września br. o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. z udziałem dzieci, na ktorej odbędzie się poświęcenie tornistrów.


Sobota, 15 sierpnia 2020

Publikujemy Słowo pasterskie Arcybiskupa na niedzielę 16 sierpnia br.

SŁOWO PASTERSKIE ARCYBISKUPA


Niedziela, 9 sierpnia 2020

Od soboty 8 sierpnia br. wprowadzono w powiatach o największym przyroście zakażeń nowe obostrzenia. Ruda Śląska zalicza się do kategorii tego powiatu. W związku z tym nowe rozporządzenie stanowi m.in.:


Piątek, 17 lipca 2020

W przyszłą niedzielę 26 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy o godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. kanonik Jan Smolec.


Piątek, 10 lipca 2020

W przyszłą niedzielę 19 lipca br. z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.


Piątek, 19 czerwca 2020

W piątek 26 czerwca br. o godz. 8.15 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszych szkół na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego.

Informujemy, że z powodu pandemii Kuria Metropolitalna jest nieczynna aż do odwołania. W związku z tym udzielanie sakramentu bierzmowania, zaplanowane na czerwiec br., zostaje przeniesione na miesiące jesienne.

Na naszej stronie publikujemy komunikat ks. abp. Wiktora Skworca z informacją i prośbą o modlitwę za ks. Marka Gancarczyka i innych chorych.

KOMUNIKAT METROPOLITY - PROŚBA O MODLITWĘ

Poniżej zamieszczamy również tekst homilii wygłoszonej podczas Mszy św. za górników, ich rodziny oraz wszystkich związanych z przemysłem górniczym, celebrowanej w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w niedzielę, 14 czarwca br.

HOMILIA METROPOLITY Z DNIA 14.06.2020 r.

Dnia 16 czerwca br. ks. abp. Wiktor Skworc wydał kolejne zarządzenie w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Poniżej zamieszczamy jego treść.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 16.05.2020 r.


Piątek, 5 czerwca 2020

W czwartek 11 czerwca br. obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Jak informowaliśmy, procesja eucharystyczna nie odbędzie się. Zapraszamy na Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, którymi miała przejść tegoroczna procesja.

Po Mszach św. zostaną odprawione nabożeństwa tak jak przy ołtarzach. Po Mszy św. o godz. 11.30. zgodnie z zarządzeniem ks. abp Wiktora Skworca będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do indywidualnej adoracji wiernych do Mszy św. wieczornej.


Piątek, 29 maja 2020

Arcybiskup katowicki wydał nowe zarządzenie dotyczące sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej. Poniżej publikujemy jego treść.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 28.05.2020 r.

Ks. abp Wiktor Skworc z dniem 6 czerwca br. odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt (por. KKK 2180, 2181, 2182.). W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.


Piątek, 22 maja 2020

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała nie odbędzie się.

Dziś na naszej stronie publikujemy Zaproszenie Metropolity Katowickiego do modlitwy przed piekarskim wizerunkiem Matki Bożej.

ZAPROSZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO


Wtorek, 19 maja 2020

Publikujemy słowo abp. Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do górników – w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w śląskich kopalniach.

SŁOWO ABP. STANISŁAWA GĄDECKIEGO DO GÓRNIKÓW


Niedziela, 17 maja 2020

Arcybiskup katowicki wydał nowe zarządzenie w sprawie sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Poniżej publikujemy jego treść.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 16.05.2020 r.


Sobota, 16 maja 2020

Na naszej stronie zamieszczamy słowo Metropolity katowickiego w związku ze święceniami prezbiteratu i tegorocznym Metropolitalnym Świętem Rodziny.

SŁOWO METROPOLITY KATOWEICKIEGO

Według nowych rozporządzeń od niedzieli 17 maja br. w naszym kościele w Mszy św. może uczestniczyć 45 osób.

Wczesna i I Komunia św., które miały się odbyć w maju, ze względu na stan epidemii są odwołane. Trudno przewidzieć jaki będzie dalszy przebieg wydarzeń, dlatego trudno cokolwiek konkretnie ustalić. Prawdopodobnie Komunie te odbędą się w październiku, po powrocie uczniów do szkoły we wrześniu. Istnieje możliwość indywidualnej I komunii św. dziecka po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z ks. proboszczem. Jeżeli by ktoś się zdecydował i aby zdążyć przed wakacjami, to proszę o kontakt z ks. proboszczem do 21 maja, ze względu na bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. Proszę pamiętać, że obowiązują nas wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa wydane przez rząd polski obowiązujące w danym czasie. Ks. abp. Wiktor Skworc w zarządzeniu z dnia 4 maja 2020r. pisze tak: „Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, polecam proboszczom zorganizowanie w najbliższym czasie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Odkładanie i planowanie uroczystości komunijnej dla części lub całej grupy dzieci na bliżej nieokreśloną przyszłość nie będzie służyło duchowemu dobru dzieci. Tym niemniej ostateczną decyzję niech podejmują w tej sprawie rodzice, zawsze w porozumieniu z proboszczem.”


Sobota, 9 maja 2020

Publikujemy najnowszy komunikat Metropolity katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną w śląskich kopalniach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej ks. Arcybiskup Wiktor będzie sprawował w najbliższą niedzielę Eucharystię w ich intencji w katowickiej Katedrze o godz. 12.00. Przygotował specjalny list z tej okazji. Został on już przesłany do szpitali archidiecezji katowickiej poprzez kapelanów. Poniżej publikujemy jego treść.

SŁOWO DO GÓRNIKOW

SŁOWO DO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH


Poniedziałek, 4 maja 2020

Na naszej stronie publikujemy treść Zarządzenia Księdza Arcybiskupa z dnia 04.05.2020 r., dotyczącego sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 04.05.2020 r.


Sobota, 2 maja 2020

Na naszej stronie publikujemy słowo Rady Stałej KEP oraz treść apelu Księdza Arcybiskupa w związku ze Świętem Świętego Józefa Robotnika.

SŁOWO RADY STAŁEJ KEP

APEL - ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA

MODLITWA - ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA


Sobota, 25 kwietnia 2020

W parafiach obecnie nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Można się umówić. Miejscem spowiedzi będzie salka w Domu Parafialnym w sobotę od godz. 17.00 do 18.00. Należy zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – petenta i spowiednika.

Wczesna i I Komunia św., które miały się odbyć w maju, ze względu na stan epidemii są odwołane. Trudno przewidzieć, jaki będzie dalszy przebieg wydarzeń, dlatego trudno cokolwiek konkretnie ustalić. Prawdopodobnie Komunie te odbędą się w październiku, po powrocie uczniów do szkoły we wrześniu. Istnieje możliwość indywidualnej I Komunii św. dziecka po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z ks. proboszczem. Jeżeli ktoś się zdecyduje, proszę o kontakt z ks. proboszczem. Proszę pamiętać, że obowiązują nas wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa wydane przez rząd polski, obowiązujące w danym czasie.


Piątek, 18 kwietnia 2020

W niedzielę 19 kwietnia br. o godz. 10.00 zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła przez Internet.

Nazwa kanału: I-BAN Bielszowice

Link: https://m.youtube.com/channel/UCZtyXsGGaeumD9mzc9WPMZw

Prosimy wszystkich Parafian o duchowe włączenie się do uczestnictwa w liturgii.

Ks. abp Wiktor Skworc wydał nowe zarządzenie w związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym.
Od poniedziałku 20 kwietnia br. zostaje przywrócony w kościołach i kaplicach parafii archidiecezji katowickiej celebrowanie w niedziele i dni powszednie Mszy św. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. 30 osób, które powinny zająć wyznaczone miejsca. Prosimy aby zajmować wyznaczone miejsca od przodu kościoła. W związku z tym, należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Od jutra będzie otwarty także cmentarz.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego zarządzenia Arcybiskupa.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 17.04.2020 r.


Piątek, 10 kwietnia 2020

W niedzielę 12 kwietnia br. oraz w poniedziałek 13 kwietnia br. o godz. 10.00 zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła przez Internet.

Nazwa kanału: I-BAN Bielszowice

Link: https://m.youtube.com/channel/UCZtyXsGGaeumD9mzc9WPMZw

Prosimy wszystkich Parafian o duchowe włączenie się do uczestnictwa w liturgii.

Trwamy w nowennie do Miłosierdzia Bożego, przed Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy do odmawiania w rodzinach Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.


Sobota, 4 kwietnia 2020

Na naszej stronie publikujemy list pasterski Księdza Arcybiskupa.

LIST PASTERSKI KSIĘDZA ARCYBISKUPA


Piątek, 3 kwietnia 2020

W najbliższą niedzielę 5 kwietnia br. o godz. 10.00 zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła przez Internet.

Nazwa kanału: I-BAN Bielszowice

Link: https://m.youtube.com/channel/UCZtyXsGGaeumD9mzc9WPMZw

Prosimy wszystkich Parafian o duchowe włączenie się do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Zapraszamy na transmisję z naszego kościoła przez Internet Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Transmitowana będzie także droga Krzyżowa o godz. 15.00.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

W Wielką Sobotę nie odbędzie się w kościele błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.


Piątek, 27 marca 2020

Informujemy, że nie odbędą się odwiedziny chorych i starszych Parafian przed Wielkanocą.

W zakrystii do nabycia są paschaliki na świąteczny stół w cenie 6 zł.

W najbliższą niedzielę 29 marca br. o godz. 10.00 zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła przez Internet.

Nazwa kanału: I-BAN Bielszowice

Link: https://m.youtube.com/channel/UCZtyXsGGaeumD9mzc9WPMZw


Czwartek, 26 marca 2020

Na naszej stronie publikujemy treść Zarządzenia Księdza Arcybiskupa z dnia 25.03.2020 r., dotyczącego sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach. Publikujemy również stosowne załączniki.

ZARZĄDZENIE Z DNIA 25.03.2020 r.

POJEDNANIE POZA SPOWIEDZIĄ ŚW.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU RODZINNEGO - WIELKANOC


Poniedziałek, 16 marca 2020

Informujemy, że Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania.

Sprawy konieczne będą załatwiane po uprzednim kontakcie telefonicznym, najlepiej w godz. od 9.00 do 10.00. Tel. 32/2 420 555


Piątek, 13 marca 2020

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, na naszej stronie publikujemy treść zarządzeń Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz Metropolity Katowickiego, dotyczących zalecanego postępowania w zaistniałej sytuacji.

ZARZĄDZENIE RADY STAŁEJ KEP

ZARZĄDZENIA SZCZEGÓŁOWE METROPOLITY KATOWICKIEGO

DYSPENSA METROPOLITY KATOWICKIEGO


Piątek, 6 marca 2020

W przyszłą niedzielę 15 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prałat dr Krzysztof Bąk.

Informujemy, że tegoroczna Droga Krzyżowa do Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie Śląskiej w intencji rodzin naszej parafii odbędzie się w piątek 27 marca br. Początek o godz. 18.45, zakończenie Mszą Św. o koło godz. 21.00 w sanktuarium.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii przejdzie w piątek 3 kwietnia br. o godz. 17.00.


Piątek, 21 lutego 2020

W niedzielę 23 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Dzisiaj wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek i wtorek po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 26 lutego br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Piątek, 14 lutego 2020

W piątek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Niedziela, 26 stycznia 2020

W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym wobec prof. Ewy Budzyńskiej, której część studentów Uniwersytetu Śląskiego zarzuciła homofobię i narzucanie poglądów radykalno-katolickich przy prezentowaniu katolickiego modelu rodziny, Rada Społeczna przy Arcybiskupie Katowickim i sam Arcybiskup udzielili wsparcia i przesłali pani profesor wyrazy solidarności. Wyrażono zaniepokojenie, podkreślając, że „pociąganie do odpowiedzialności nauczyciela akademickiego za głoszone przez niego poglądy jest oczywistą formą cenzury i próbą narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu.” Informujemy, że istnieje możliwość osobistego poparcia pani prof. Budzyńskiej poprzez elektroniczne podpisanie apelu do władz Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegóły na stronie: bronmyprofesor.pl

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy wywiad z panią prof. Ewą Budzyńską.


Czwartek, 23 stycznia 2020

Na naszej stronie publikujemy dane kontaktowe do delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: delegat.dm@katowicka.pl


Piątek, 20 grudnia 2019

We wtorek 24 grudnia br. w Wigilię zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się o godz. 23.30, a o północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. Pasterską.

W środę 25 grudnia br. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Tego dnia zapraszamy także na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

W czwartek 26 grudnia br. przypada święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Tego dnia również zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.

Informujemy, że w przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek 27 grudnia br. od godz. 8.30 do 11.00.


Piątek, 13 grudnia 2019

Od wtorku 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem. Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.

Okazja do spowiedzi świętej przed Świętami Bożego Narodzenia:

Informujemy, że na naszej stronie dostepny jest już plan dwiedzin duszpasterskich na czas po Świętach Bożego Narodzenia.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2019 / 2020


Sobota, 7 grudnia 2019

W przyszłą niedzielę 15 grudnia br. po Mszach św. zapraszamy na kiermasz zorganizowany przez Scholę Parafialną z wypiekami świątecznymi, choinkami wykonanymi przez dzieci i rodziców.


Czwartek, 28 listopada 2019

Adwent, który rozpocznie się w niedzielę 1 grudnia br., przeżywać będziemy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiane będą:

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Roraty młodzieżowe w każdy piątek o godz. 18.00. W piątki zapraszamy również dorosłych, którzy nie mają sposobności przyjść na Roraty rano.

Dekretem ks. Abp Wiktora Skworca ks. Krzysztof Szweda został mianowany proboszczem parafii św. Wawrzyńca w Mikołowie – Mokrym. W związku z tym ulega zmianie plan kolędy, który jest wywieszony w gablotce i zamieszczony na naszej stronie. Prosimy o szczegołowe zapoznanie się z aktualnym planem.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2019 / 2020

Informujemy, że zmianom ulagają godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej w czwartki. Od przyszłego tygodnia Kancelaria Parafialna w czwartki będzie czynna od godz. 16.00 do 17.30.

W piątek 6 grudnia br. i w sobotę 7 grudnia br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Sobota, 23 listopada 2019

W niedzielę 1 grudnia br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Od najbliższej soboty 1 grudnia br. rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce i zamieszczony na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2019 / 2020

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia lub ozdoby świąteczne.


Sobota, 16 listopada 2019

W przyszłą niedzielę 24 listopada br. będziemy gościć Ojca Oblata, który wygłosi kazanie, a po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

Na naszej stronie zamieszczamy zaproszenie Arcybiskupa do Katedry na uroczystość Chrystusa Króla, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 listopada br.

ZAPROSZENIE DO KATEDRY NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Informujemy, że na naszej stronie dostępny jest już plan odwiedzin duszpasterskich.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2019 / 2020


Sobota, 2 listopada 2019

Informujemy, że Tegoroczna transmisja Mszy św. barbórkowej w TV Polonia odbędzie się z naszej parafii w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 13.00. Porządek Mszy św. tej niedzieli: 6.30; 8.00; 10.00; 13.00 i 16.00.


Sobota, 26 października 2019

Pragniemy poinformować, że tegoroczne telewizyjne orędzie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wygłoszone zostanie przez naszego ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Emisja w czwartek 31 października br. o godz. 20:00 na antenie TVP1.

W piątek 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami. Uroczyste nieszpory świąteczne odprawimy o godz. 14.00 w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych.

W sobotę 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.


Czwartek, 17 października 2019

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca.

Zalecania za zmarłych można składać w przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym i w zakrystii.


Czwartek, 10 października 2019

W poniedziałek 14 października br. o godz. 9.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 11 z okazji ich święta patronalnego ku czci św. Jana Pawła II.


Sobota, 28 września 2019

Od wtorku 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Sobota, 14 września 2019

Na naszej stronie zamieszczamy odezwę Arcybiskupa Katowickiego dotyczącą Święta Bierzmowanych.

ODEZWA ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO


Piątek, 30 sierpnia 2019

W poniedziałek 2 września br. o godz. 8.15. zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.

W piątek 6 września br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 z udziałem dzieci. Na Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów.

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2020 rok.


Piątek, 21 czerwca 2019

W czasie wakacji, tj. w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna:

Informujemy, że tegoroczny odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 28 lipca br.


Piątek, 14 czerwca 2019

W środę 19 czerwca br. o godz. 8.15 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszych szkół na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego.

Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 21 czerwca br.


Czwartek, 7 czerwca 2019

Na naszej stronie zamieszczamy Słowo Arcybiskupa Katowickiego z okazji 40-stej rocznicy spotkania papieża Jana Pawła II z pielgrzymami z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Zamieszczamy także tekst homilii Jana Pawła II.

SŁOWO ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO

HOMILIA PAPIEŻA PODCZAS MSZY ŚW. 6 CZERWCA 1979 r.


Niedziela, 2 czerwca 2019

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:


Sobota, 11 maja 2019

Na naszej stronie zamieszczamy treść zaproszenia do udziału w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium w Piekarach Śląskich.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE


Sobota, 27 kwietnia 2019

Od środy 1 maja br. zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą o godz. 17.30., a w piątki po Mszy św. szkolnej o godz.16.30.


Sobota, 13 kwietnia 2019

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Sobota, 6 kwietnia 2019

Rekolekcje szkolne dla wszystkich szkół naszej parafii odbędą się w dniach od środy 10 kwietnia br. do piątku 12 kwietnia br.

W piątek 12 kwietnia br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem, następnie przejdzie ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się na cmentarzu.

W sobotę 13 kwietnia br. odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 14.30.

Niedziela Palmowa 14 kwietnia br. rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które odbędzie się o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

Schola i Dzieci Maryi będą rozprowadzać baranki wielkanocne.

Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Pasję w wykonaniu młodzieży naszej parafii.


Sobota, 30 marca 2019

W piątek 5 kwietnia br. zapraszamy na tzw. Ekstremalną Drogę Krzyżową z naszej parafii do Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie. Początek o godz. 18.45, a zakończenie Mszą św. o godz. 21.00.


Sobota, 23 marca 2019

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.


Piątek, 15 marca 2019

W przyszłą niedzielę 24 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. profesor Henryk Olszar.


Sobota, 2 marca 2019

W niedzielę 3 marca br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek 4 marca br. i wtorek 5 marca br. po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 6 marca br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Czwartek, 14 lutego 2019

W piątek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Czwartek, 27 grudnia 2018

We wtorek 1 stycznia 2019 r. kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Nowy Rok. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

Informujemy, że od 2019 roku kancelaria parafialna będzie czynna:


Sobota, 22 grudnia 2018

W poniedziałek 24 grudnia br. w Wigilię zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się o godz. 23.30, a o północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. Pasterską.

We wtorek 25 grudnia br. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Tego dnia zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

W środę 26 grudnia br. przypada święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek od godz. 8.30 do godz. 11.00.


Sobota, 15 grudnia 2018

Od poniedziałku 17 grudnia br. rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem.

Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.

Okazja do spowiedzi od poniedziałku 17 grudnia br.:

Informujemy, że na naszej stronie dostępny jest już plan odwiedzin duszpasterskich po Świętach Bożego Narodzenia.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2018 / 2019


Czwartek, 6 grudnia 2018

W niedzielę 16 grudnia br. po Mszach św. zapraszamy na kiermasz z wypiekami świątecznymi zorganizowany przez Scholę Parafialną.


Niedziela, 2 grudnia 2018

W piątek 7 grudnia br. i w sobotę 8 grudnia br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas, zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Czwartek, 29 listopada 2018

Adwent, który rozpoczynamy w najbliższą niedzielę 2 grudnia br., przeżywać będziemy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiane będą:

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Roraty młodzieżowe w każdy piątek o godz. 18.00. W piątki zapraszamy również dorosłych, którzy nie mają sposobności przyjść na Roraty rano.


Piątek, 23 listopada 2018

W najbliższą niedzielę 2 grudnia br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Od najbliższej soboty 1 grudnia br. rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce i zamieszczony na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2018

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia lub ozdoby świąteczne.


Sobota, 10 listopada 2018

W każdą sobotę o godz. 10.00 do Domu Parafialnego zapraszamy na douczanie z języka polskiego klasy VII i VIII.


Sobota, 27 października 2018

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca. Zalecania za zmarłych można składać już dziś w Domu Parafialnym i w zakrystii.

W czwartek 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami. Uroczyste nieszpory świąteczne odprawimy o godz. 14.00 w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych.

W piątek 2 listopada br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

W Dzień Zaduszny 2 listopada br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 19 października 2018

Rocznica

W czwartek 25 października br., w piątek 26 października br. i w sobotę 27 października br. zapraszany na Triduum przed 135 rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Szczegóły na plakacie.


Wtorek, 2 października 2018

Na naszej stronie zamieszczamy treść Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, które przypada w najbliższy czwartek 4 października br.

LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI


Niedziela, 30 września 2018

Informujemy, że od 6 października br. w każdą sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 w Domu Parafialnym uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą skorzystać z pomocy nauczyciela polonisty.


Piątek, 28 września 2018

Od poniedziałku 1 października br. rozpoczyna się okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Sobota, 1 września 2018

Informujemy, że od września br. kancelaria parafialna będzie czynna:

Informujemy także, że w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2019 rok.

W poniedziałek 3 września br. o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.


Piątek, 10 sierpnia 2018

W środę 15 sierpnia br. obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Zapraszamy na Nieszpory Maryjne o godz. 15.30. Poświęcenie ziół i kwiatów nastąpi na Mszy św. o godz. 10.00.


Czwartek, 26 lipca 2018

W najbliższą niedzielę 29 lipca br., z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po Mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.


Piątek, 13 lipca 2018

W przyszłą niedzielę 22 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy o godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. profesor Henryk Olszar.


Sobota, 30 czerwca 2018

Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych biblioteka parafialna będzie nieczynna.

W lipcu i sierpniu br. nie będą odbywały się spotkania Rodziny Franciszkańskiej.


Sobota, 23 czerwca 2018

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od godz. 8.30 do godz. 11.00 i w czwartki od godz. 16.30 do godz. 18.30.


Czwartek, 14 czerwca 2018

W piątek 22 czerwca br. o godz. 8.15 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszych szkół na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego.

U księży wikarych można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie urlopu poza parafią.


Sobota, 9 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca br. w naszym mieście odbędzie się "MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY". O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w sanktuarium św. Józefa, po której nastąpi przemarsz do Orzegowa i tam odbędzie się piknik rodzinny.


Sobota, 26 maja 2018

W czwartek 31 maja br. obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbędzie się po Mszy św. o godz. 8.00. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym świadectwem naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Po procesji odprawiona zostanie Msza św.

Zapraszamy także do udziału w Oktawie Bożego Ciała, która odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30 wraz z procesją.


Piątek, 18 maja 2018

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:

Zachęcamy, aby na trasie procesji udekorować okna. Prosimy poszczególne grupy parafialne oraz parafian mieszkających w pobliżu ołtarzy o aktywne włączenie się przy ich wznoszeniu. Na trasie procesji zadbajmy o dekorację okien. Zapraszamy górników do baldachimu, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach i dzieci w bieli do sypania kwiatów.


Sobota, 28 kwietnia 2018

Od wtorku 1 maja br. zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą o godz. 17.30., a w piątki po Mszy św. szkolnej o godz.16.30.


Czwartek, 29 marca 2018

W Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia br. porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.


Sobota, 24 marca 2018

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piątek, 16 marca 2018

Rekolekcje szkolne dla wszystkich szkół naszej parafii odbędą się od środy 21 marca br. do piątku 23 marca  br.

W piątek 23 marca br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem, następnie przejdzie ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się przed kościołem.

Za tydzień 25 marca br. Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które odbędzie się o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św.

Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Pasję w wykonaniu młodzieży naszej parafii.

Na naszej stronie zamieszczamy zaproszenie młodzieży Archidiecezji Katowickiej na Niedzielę Palmową do Katedry Chrystusa Króla.

ZAPROSZENIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ


Sobota, 10 marca 2018

W piątek 16 marca br. z naszej parafii wyruszy Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej. Zapraszamy do udziału. Początek o godz. 18.45 w kościele, a zakończenie Mszą św. ok. godz. 21.00 w sanktuarium. Drogę Krzyżową chcemy ofiarować w intencji rodzin naszej parafii.

Informujemy także, że Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic przejdzie 23 marca br. Początek o godz. 17.00 przed kościołem.


Niedziela, 4 marca 2018

W piątek 9 marca br. i w sobotę 10 marca br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Piątek, 2 marca 2018

Informujemy, że nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone w naszej parafii w niedzielę 4 marca br. podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go rownież na naszej stronie.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2018


Piątek, 23 lutego 2018

W przyszłą niedzielę 4 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Marek Górka.

Informujemy, że tegoroczna tzw. Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 16 marca br. do sanktuarium św. Józefa w Rudzie. Chcemy ją ofiarować w intencji rodzin naszej parafii.


Sobota, 17 lutego 2018

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w piątek o godz. 17.00. i Gorzkich Żalach odprawianych w niedzielę o godz. 15.15.

Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W czwartek 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Sobota, 10 lutego 2018

W niedzielę 11 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek 12 lutego br. i wtorek 13 lutego br. po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 14 lutego br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Piątek, 25 stycznia 2018

Na naszej stronie zamieszczamy zaproszenie do włączenia się w Akcję "Śląskie - dzieciom z Aleppo".

AKCJA „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”


Piątek, 29 grudnia 2017

W poniedziałek 1 stycznia 2018 r. kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Nowy Rok. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

W sobotę 6 stycznia 2018 r. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

W Uroczystość Trzech Króli po Mszach św. Kolędnicy Misyjni zbierać będą fundusze dla swoich rówieśników w Libii i Syrii.


Piątek, 22 grudnia 2017

W niedzielę 24 grudnia br. zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się o godz. 23.30. O północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. Pasterską.

w poniedziałek 25 grudnia br. przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

We wtorek 26 grudnia br. przypada święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.


Piątek, 15 grudnia 2017

W niedzielę 17 grudnia br. rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem. Przypominany, że spowiadamy do rozpoczęcia Mszy św.

Przed Świętami Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi:

Dzieci do spowiedzi św. zapraszamy w piątek 22 grudnia br. o godz. 15.00.


Piątek, 1 grudnia 2017

W piątek 8 grudnia br. i w sobotę 9 grudnia br. w sklepie BIEDRONKA, naprzeciw kościoła, zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież i Parafialny Zespół Caritas, zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Niedziela, 26 listopada 2017

Informujemy, że plan Odwiedzin Duszpasterskich na rok 2017 / 2018 dostępny jest już także na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2017 / 2018


Piątek, 24 listopada 2017

W najbliższą niedzielę 3 grudnia br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów.

Od najbliższej soboty 2 grudnia br. rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce.

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia lub ozdoby świąteczne.


Czwartek, 26 października 2017

W środę 1 października br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, ich orędownictwie za nami.

Uroczyste nieszpory świąteczne odprawimy o godz. 14.00 w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz i odprawimy nabożeństwo za zmarłych.

W czwartek 2 października br. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci składamy tylko na wyznaczone miejsca.

Zalecania za zmarłych można składać w Domu Parafialnym i w zakrystii od niedzieli 29 października br.

We wtorek 31 października br. po południu i 2 listopada br. w Dzień Zaduszny kancelaria będzie nieczynna.


Piątek, 20 października 2017

Na naszej stronie zamieszczamy informacje dotyczące stypendium dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przyznawanego w ramach programu „Śląskie. Inwestujemy w talenty” .

PROGRAM "ŚLĄSKIE. INWESTUJEMY W TALENTY"


Piątek, 6 października 2017

W niedzielę 15 października br. po Mszach św. odbędzie się zbiórka podpisów Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, która ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.


Sobota, 30 września 2017

Od niedzieli 1 października br. rozpoczynamy okres nabożeństw różańcowych. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Czwartek, 7 września 2017

Na naszej stronie zamieszczamy Zaproszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej na Diecezjalne Święto Bierzmowanych.

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE ŚWIĘTO BIERZMOWANYCH


Piątek, 1 września 2017

W poniedziałek 4 września br. o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół naszej parafii, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców.

W piątek 8 września br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 z udziałem dzieci, na której odbędzie się poświęcenie tornistrów .


Czwartek, 13 lipca 2017

W przyszłą niedzielę 23 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy na godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Oficjał Adam Pawlaszczyk.


Sobota, 24 czerwca 2017

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna:

Informujemy, że tegoroczny odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 23 lipca br.


Sobota, 10 czerwca 2017

W czwartek 15 czerwca br. obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną po Mszy św. o godz. 8.00. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym świadectwem naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:

Po procesji odprawiona zostanie Msza św.

Prosimy poszczególne grupy parafialne oraz parafian mieszkających w pobliżu ołtarzy o aktywne włączenie się przy ich wznoszeniu. Na trasie procesji zadbajmy o dekorację okien. Zapraszamy górników do baldachimu, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach i dzieci w bieli do sypania kwiatów.

Zapraszamy także do udziału w Oktawie Bożego Ciała, która odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30 wraz z procesją.


Sobota, 29 kwietnia 2017

Informujemy, że we wtorek 2 maja br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Sobota, 8 kwietnia 2017

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Niedziela, 2 kwietnia 2017

Za tydzień w niedzielę 9 kwietnia br. przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które odbędzie się o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św.


Czwartek, 30 marca 2017

W piątek 7 kwietnia br. na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem, następnie przejdzie ulicami:

Droga Krzyżowa zakończy się na cmentarzu.


Sobota, 25 marca 2017

W piątek 31 marca br. również z naszej parafii wyruszy Droga Krzyżowa do sanktuarium MB z Lourdes w Kochłowicach. Zapraszamy do udziału. Początek o godz. 18.45. w kościele, a zakończenie Mszą św. ok. godz. 21.00 w sanktuarium. Drogę Krzyżową chcemy ofiarować w intencji rodzin naszej parafii.

Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic przejdzie 7 kwietnia br. Początek o godz. 17.00 przed kościołem.


Piątek, 17 marca 2017

W piątek 24 marca br. od godz. 15.00 i w sobotę 25 marca br. w sklepie BIEDRONKA naprzeciw kościoła zostanie zorganizowana przez Caritas, a przeprowadzona przez młodzież, zbiórka żywności. Zebrana żywność zostanie przeznaczona na doraźną pomoc dla osób potrzebujących.

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Sobota, 11 marca 2017

Informujemy, że tegoroczna tzw. Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 31 marca br. do sanktuarium św. MB z Lourdes w Kochłowicach. Tym razem chcemy ją ofiarować w intencji rodzin naszej parafii. Szczegółowe informacje znajdą się na plakatach.


Niedziela, 26 lutego 2017

W przyszłą niedzielę 5 marca br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prof. Leszek Szewczyk.


Sobota, 25 lutego 2017

W niedzielę 26 lutego br. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W niedzielę wystawienie około godz. 15.00, zaś w poniedziałek 27 lutego br. i wtorek 28 lutego br. po Mszach św. porannych. W miarę możliwości dostosujmy się do proponowanego planu adoracji, wywieszonego w gablotce i zamieszczonego na naszej stronie. Dzieci zapraszamy na Adorację w poniedziałek o godz. 16.00, a młodzież we wtorek o godz. 17.00.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W Środę Popielcową 1 marca br. wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 6.30, 7.30, 16.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do środy w zakrystii.

Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym.


Czwartek, 16 lutego 2017

W środę 22 lutego br. w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, zamieszczamy go również na naszej stronie.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Niedziela, 8 stycznia 2017

Informujemy, że w wyniku ostatniej aktualizacji w dniu 5 stycznia br. na naszej stronie zamieszczone zostały błędne ogłoszenia duszpasterskie. Na stronie pojawiły się niepoprawne informacje dotyczące m.in. terminów spotkań rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i wczesnej komuni świętej. Za niedogodności z tą pomyłką związane pragniemy wszystkich Parafian i Gości bardzo serdecznie przeprosić. Jednocześnie informujemy, że wszystkie błędne informacje na stronie zostały już usunięte bądź poprawione.


Niedziela, 18 grudnia 2016

Zapraszamy na słowno-muzyczne czuwanie przed Pasterką, które rozpocznie się 24 grudnia br. o godz. 23.30. O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę.

W przyszłą niedzielę 25 grudnia br. przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.15.

Informujemy, że 6 stycznia 2017 r. wyruszą w naszej parafii po raz kolejny z Dobrą Nowiną do naszych domów Kolędnicy Misyjni, którzy w tym roku zbierać będą fundusze dla swoich rówieśników na Tajlandii. W zakrystii mogą zapisywać się rodziny, które chcą przyjąć do swojego domu kolędników.


Czwartek, 16 grudnia 2016

Przed Świętami Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi:

Dzieci do spowiedzi św. zapraszamy w piątek 23 grudnia br. o godz. 9.00.

W sobotę 24 grudnia br. w Wigilię Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 do 15.00.


Czwartek, 8 grudnia 2016

Koncert „Betlejem w Spodku” odbędzie się w Katowicach w Spodku w czwartek 29 grudnia br. o godz. 19.00. Nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd, w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Bilety w cenie: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii, a także na portalu internetowym: bilety24.pl.


Niedziela, 4 grudnia 2016

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Niedziela, 27 listopada 2016

W przyszłą niedzielę 4 grudnia br. z okazji św. Barbary o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Początek uroczystości w cechowni kopalni o godz. 9.30, a po Mszy św. procesja na cmentarz i poświęcenie tablicy ku czci tragicznie zmarłych górników.


Sobota, 26 listopada 2016

Adwent, który się rozpoczął, przeżywamy razem z Maryją przez udział w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach, które odprawiane są:

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na Roraty młodzieżowe w każdy piątek o godz. 18.00. oraz dorosłych, którzy nie mają sposobności przyjść na Roraty rano.


Niedziela, 20 listopada 2016

Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję adwentową „Serce wielkie nam daj”. Przez cały Adwent będzie można przynosić dary, które będą nagrodami dla dzieci uczestniczących w roratach (mogą to być maskotki, artykuły szkolne, słodycze, dewocjonalia, ozdoby świąteczne).


Czwartek, 17 listopada 2016

W najbliższą niedzielę 27 listopada br. (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i złożenia świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w domach: wieńca, kalendarza i lampionów. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy na czas adwentu wywieszony jest w gablotce, a także zamieszczamy go na naszej stronie.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2016/2017


Sobota, 5 listopada 2016

W piątek 11 listopada br. z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 o Boże błogosławieństwo dla rodzin, które są fundamentem społeczeństwa i państwa. Z tego względu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Niedziela, 23 października 2016

Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego prosimy o wcześniejsze przygotowanie grobów. Śmieci prosimy składać tylko na wyznaczone miejsca.


Sobota, 22 października 2016

Za tydzień w niedzielę, tj. 30 października br. będziemy przeżywać Kiermasz parafialny z okazji rocznicy poświęcenia kościoła. Już dziś zapraszamy tego dnia na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 za fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła. Po Mszach św. zapraszamy na poczęstunek „wojskową grochówką”. W Domu Parafialnym Grupa Młodzieżowa przygotowała szereg atrakcji dla młodszych i starszych parafian, np. konkurs rysunkowy, karaoke czy parafialny turniej tenisa stołowego o Puchar Proboszcza, na który można zapisywać się od niedzieli 23 października br. do soboty 29 października br. w zakrystii. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na wspólne śpiewanie z udziałem naszej Scholi, po którym odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Następnie zapraszamy na wspólną zabawę do Domu Parafialnego.

W tym dniu bedzie także możliwość oddania krwi oraz zarejestrowania się jako potencjalnego dawcy szpiku. Szczegóły na plakacie.


Sobota, 1 października 2016

W sobotę 8 października o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych Parafian. Serdeczna prośba o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Po Mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego na poczęstunek.


Piątek, 23 września 2016

W sobotę 1 października br. rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach:


Sobota, 23 lipca 2016

Na naszej stronie zamieszczamy ramówkę TVP Katowice na Światowe Dni Młodzieży.

RAMÓWKA TVP KATOWICE NA ŚDM


Poniedziałek, 18 lipca 2016

W przyszłą niedzielę 24 lipca br. będziemy przeżywać odpust parafialny. Na Sumę Odpustową zapraszamy na godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Profesor Leszek Szewczyk.


Piątek, 24 czerwca 2016

W miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna będzie czynna:


Piątek, 17 czerwca 2016

Na naszej stronie zamieszczamy Komunikat Biskupów w sprawie poparcia inicjatywy ustawodawczej „ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę”.

KOMUNIKAT BISKUPÓW


Niedziela, 1 maja 2016

Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:


Sobota, 30 kwietnia 2016

Informujemy, że we wtorek 3 maja br. kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Niedziela, 20 marca 2016

Informujemy, że w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Piatek, 18 marca 2016

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy.


Czwartek, 10 marca 2016

Za tydzień 20 marca br. przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zapraszamy Parafian na uroczyste poświęcenie palm, które nastąpi o godz. 10.00 przed Domem Parafialnym. Dzieci także zapraszamy na tę Mszę św. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św.


Niedziela, 6 marca 2016

Jak co roku organizujemy zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w postaci artykułów spożywczych i środków do mycia i czyszczenia. Dar świąteczny można złożyć do kosza w kościele.


Czwartek, 3 marca 2016

W piątek 11 marca br. z naszej parafii wyruszy Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Józefa w Rudzie. Zapraszamy do udziału. Początek o godz. 19.00. w kościele, a zakończenie Mszą św. ok. 21.30, w sanktuarium.

Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami Bielszowic przejdzie 18 marca br. Początek o godz. 17.00 przed kościołem.


Niedziela, 21 lutego 2016

W przyszłą niedzielę 28 lutego br. rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prałat dr Krzysztof Bąk.


Niedziela, 14 lutego 2016

Informujemy, że tegoroczna tzw. Niekonwencjonalna Droga Krzyżowa odbędzie się 11 marca br. do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej. Tym razem chcemy ją ofiarować w intencji rodzin naszej parafii. Szczegółowe informacje znajdą się niebawem na plakatach.

Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Włoch w dniach od 25 czerwca br. do 2 lipca br. W programie Rzym, Watykan, Loreto, Asyż, Cascia, Roccaporena. Koszt pielgrzymki to 1400 zł. Zapisy prowadzone będą do 27 marca br.


Czwartek, 11 lutego 2016

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w piątek o godz. 17.00. i Gorzkich Żalach odprawianych w niedzielę o godz. 15.15.

Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.


Czwartek, 28 stycznia 2016

We wtorek 2 lutego br. obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.

Serdecznie zapraszamy dzieci na Karnawałowy Bal Przebierańców, który odbędzie się w sobotę 6 lutego br. o godz. 13.00 w Domu Parafialnym.


Środa, 6 stycznia 2016

Rocznica

Informujemy, że 24 stycznia br. organizujemy konkurs kolęd połączony ze wspólnym kolędowaniem. Chętne dzieci, młodzież, rodziny prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.


Niedziela, 3 stycznia 2016

W przyszłą niedzielę 10 stycznia br. będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, który jest zapowiedzią naszego chrztu. Będzie można nabyć kropielnice, które przypominają o naszym chrzcie.

W przyszłą niedzielę 10 stycznia br. o godz. 17.00 odbędzie się koncert kolęd.

Ogłoszenia duszpasterskie     Intencje mszalne     Sakramenty Święte     Kancelaria parafialna     Grupy parafialne     Duszpasterze     Kontakt


Copyright (C) 2022 - Parafia św. Marii Magdaleny w Bielszowicach


stat4u