Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023

Strona parafii św. Marii Magdaleny, podobnie jak większość stron internetowych, wykorzystuje pliki cookies - zobacz więcej na ten temat.

Kancelaria parafialna


Sakramenty Święte


Grupy parafialne
Sakrament małżeństwa - bliższe przygotownie


INFORMACJE OGÓLNE

Dotyczy ono młodzieży drugich klas szkół ponadgimnazjalnych i ma być rodzajem katechumenatu przed zawarciem małżeństwa. Jego zadaniem jest:

Bliższe przygotowanie stanowi bardziej specyficzne przygotowanie do tego, aby sakrament małżeństwa był sprawowany i przeżywany w należytym usposobieniu moralnym i duchowym. Przygotowanie to ukazuje małżeństwo jako relację międzyosobową mężczyzny i kobiety, związek, który powinien być stale rozwijany. Pogłębia problemy płciowości małżeńskiej i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jest ono ukierunkowane na sam związek małżeński i ma na celu przysposobienie do założenia nowej rodziny. Musi być uświadomieniem, że sakrament jest początkiem nowego życia, pomocą, a jednocześnie krokiem w wierze i miłości.

Spotkania w naszej parafii odbywają się w II wtorek miesiąca października, listopada, grudnia, marca, kwietnia i maja o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

Ogłoszenia duszpasterskie     Intencje mszalne     Sakramenty Święte     Kancelaria parafialna     Grupy parafialne     Duszpasterze     Kontakt


Copyright (C) 2022 - Parafia św. Marii Magdaleny w Bielszowicach


stat4u